Доска бесплатных объявлений
Объявления Добавить объявление Правила использования Новости и статьи Реклама на сайте Доска объявлений Контакты
Объявлений на сайте: 1188      0 добавлено сегодня
Мои объявленияИзбранное
ТОП ОБЪЯВЛЕНИЯ

  Які документи потрібно мати, щоб поїхати за кордон з дитиною


Що потрібно мати, щоб поїхати за кордон з дитиною

Вивезти дитину з України не так просто. Напоготові треба мати щонайменше три документи, які пильно перевіряє прикордонна служба. Випадків повернення дітей на кордоні більшає з кожним роком.

 Тому, кому доводилось залишати межі України з дитиною, знайома пов’язана з цією процедурою бюрократія. Ще до 2006 року достатньо було лише фото дитини у паспорті одного з батьків, і дитина вільно залишала країну. Тепер правила ускладнили, додавши ще кілька необхідних документів у список вимог.

 Якщо дитина їде у супроводі обох батьків і старша п'яти років, то обов’язковим є фото у паспорті одного з батьків або ж окремий проїзний документ дитини. Бажано мати і свідоцтво про народження (на випадок, коли прізвища батьків різні) і обов’язково – оригінали з мокрими печатками, розповів DW керівник прес-служби Держприкордонслужби західного регіону Володимир Шеремет. За відсутності одного з батьків на кордоні слід пред’явити нотаріальну заяву-дозвіл на вивезення дитини. «Якщо цього дозволу немає, то не допоможуть жодні аргументи, дитину відправляють з поворотом додому. Саме відсутність такого дозволу є основною причиною повернень. На західному кордоні це 90 відсотків з 431 дитини, яких не випустили від початку цього року», - каже Шеремет.

 Лише за шість місяців цього року відмовили у перетині українського кордону 2,5 тисячам дітей. У половині випадків – через нестачу того чи іншого документа, а передусім через відсутність дозволу одного з батьків.

Фіктивні дозволи

Приватний нотаріус Ірина Маслєй зазначає, що найчастіше батьки звертаються за дозволом на виготовлення проїзного документу для дитини, який відділ віз та реєстрації видає дітям від двох років, а також за нотаріальним дозволом від одного з батьків на вивезення дитини. Дозвіл може бути одразу на кілька країн і на визначений період. Найчастіше дозвіл надають тати, а матері вже подорожують з дітьми.

 «Також звертаються з проханням про виготовлення і «фіктивних» дозволів, коли один з батьків не дає згоди чи його не можуть знайти. Сама цього не роблю, і раджу не робити, бо виявити підробку на кордоні легко, а нотаріус за це може втратити ліцензію», - пояснила Маслєй.

 Підроблення дозволів донедавна було поширеною практикою, каже голова прес-служби Держприкордонслужби західного регіону, але тепер це рідкість. На кордоні є кілька способів перевірити достовірність документу. «Всі нотаріальні заяви перевіряють через єдину нотаріальну базу даних, через базу даних прикордонників на предмет, чи не залишала особа-заявник межі України. А ще інспектори можуть провести співбесіду з дитиною», - додав Володимир Шеремет.

Поради з власного досвіду

 Аби уникнути проблем, нотаріус радить робити дозволи на короткий термін, бо процедура анулювання важка і «ненадійна». «Був заявник, який робив дозвіл для дитини на три роки, а згодом прийшов і попросив анулювання, бо дружина хоче забрати дитину назавжди до Італії. Тут можна лише звернутися листом до прикордонників про відмову, але і не факт, що це спрацює», -розповіла нотаріус Ірина Маслєй. Хоча прикордонники запевняють, що схема звернення спрацьовує. Дозволу не треба, якщо є свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про визнання батька чи матері недієздатним або зниклим безвісти, дозвіл суду на виїзд, коли батько – іноземець або ж родина на обліку в консульській установі України за кордоном.

Окрім перелічених документів, слід оформити нотаріальне доручення на особу, яка супроводжує дитину, розповідає художній керівник дитячого ансамблю «Горличка» Зореслава Кравчук. «За мою 10-річну практику подорожей з дитячими колективами, можу стверджувати, що краще взяти більше документів, «перестрахуватися», аніж потім повертатися. Жодні вмовляння на кордоні не діють, якщо чогось немає. Зазвичай беремо оригінали і копії потрібних свідоцтв, але оригінали обов’язково. Був випадок, коли дитину не випустили через відсутність проїзного документу, хоча був документ матері з вклеєним фото», - каже Кравчук.

 З її словами, правила перетину кордону постійно змінюються, а радше – ускладнюються. «Кордон – це завжди напруження, і очікувати можна всього. Колись прикордонники лише поглядом перевіряли дітей, а тепер все дуже прискіпливо. Всі нотаріальні заяви забирають і перевіряють. Є випадки, коли дозволи на вивезення дітей батьки висилали із-за кордону, завірені у консульствах України. І це недешева послуга», - додала керівник колективу.

 Зореслава Кравчук також радить не оформляти дозволи на вивезення дітей на надто довгий період, бо й через це на кордоні може виникнути проблема – мовляв, надто  вже суб’єктивно прикордонники розглядають цей документ.

Все заради безпеки

 Прикордонники не заперечують, що процедура ускладнилася і часто додає нервозності як батькам, так і службовцям. Але пояснення одне – надто вже багато спроб незаконного вивезення дітей, як з метою продажу дитячих органів, так і для жебрацтва в іншій країні - бувало, що запобігали виїзду цілих груп, каже Володимир Шеремет. І додає, інформація про необхідні документи для подорожі з дитиною є на сайті прикордонної служби, безпосередньо на кордоні та у туркомпаніях, але батьки і надалі проявляють неуважність.

 Тепер за наявність необхідних документів у подорожуючого несе також відповідальність і перевізник. Якщо він не догледів і взяв особу без проїзного документа, то платитиме штраф від 8 до 17 тисяч гривень. Найчастіше покарання несуть авіакомпанії.

Мои объявления Добавить объявление Реклама на сайте Эффективное объявление Контакты
2011 Доска бесплатных объявлений с фото. www.board-sale.com.ua